E-Katip Özellikleri

UYAP Entegrasyonu
Elektronik imzanız ile UYAP Avukat Portal’da dosya açma, sorgulama ve dosyanıza evrak ekleme gibi işlemlerinizi E-Katip üzerinden yapabilirsiniz


UYAP İle Tam Uyumlu
E-Katip Online İcra Takip Programı UYAP ile tam entegre bir programdır. Tek butona basarak takibinizi online olarak UYAP’a aktarabilirsiniz. Uyap’a aktarma adımları olan tevzi alma, dayanak evrak gönderme ve açılış masrafı ödeyerek takibi resmen başlatma işlemlerinin tamamını E-Katip’te gerçekleştirebilirsiniz.


Takip Aktarma
Eski programınızda kayıtlı takiplerinizi E-Katip’e aktarabilirsiniz.


Tüm Takip Yolları İle Takip Başlatabilme
E-Katip ile 13 farklı takip yoluyla sınırsız sayıda takip oluşturabilirsiniz. Takiplerinizi daha sonra istediğiniz gibi düzenleyebilir, kapanan dosyalarınızı arşivleyebilir veya silebilirsiniz.


Sınırsız Kayıt
E-Katip ile girmiş olduğunuz hiç bir veri kaydında sınır yok. Takip, müvekkil, borçlu, haciz kaydı, satış kaydı, dava kaydı, tahsilat, masraf, alacak kalemi vb. her veriyi sınırsızca kaydedebilir ve siz silene kadar arşivleyebilirsiniz.


Tüm İcra Örnekleri Çıktıları
Tüm takiplerinize ait Takip Talebi-Ödeme/İcra Emri (Örnek 1, örnek 10, örnek 7 vb.), Tebligat Zarfı, İcra Takip Kartı, Kapak Sayfası (Harç Hesabı)çıktılarınızı, üzerinde düzenleme yapıp yazdırabilmenin yanında dilerseniz bilgisayarınıza da indirebilirsiniz. Hızlı Baskı özelliğiyle tek butona basarak bütün çıktılarınızı istediğiniz adette alabilirsiniz.


Dilekçeler
Müzekkereler, talepler, talimatlar ve icra örnekleri…Siz dilekçenizi seçtiğinizde taraflar ve değerler otomatik olarak dilekçenizde yerini alacak, icra takibinize uyarlanacaktır. İcra takibi sürecinde size lazım olan dilekçeler arşivimiz sizin tavsiyelerinizle günden güne büyüyor.


Raporlar
Gelişmiş raporlama özelliğiyle takiplerinize ait genel bilgileri, tahsilatları, masrafları, haciz kaydı, dava kaydı vb. tüm verilerinizi belli tarih aralığına, müvekkil ismine, borçlu ismine veya dosya türüne göre filtreleme yoluyla hedefleyerek raporlayabilirsiniz. Aldığınız raporları Microsoft Office ve Open Office formatlarında çıktı olarak alabilirsiniz.


Toplu Uyap
Girmiş olduğunuz çok sayıda icra takibine ait uyap çıktılarını tek butonla tek dosya halinde alarak işlerinizi hızlandırın. Toplu Uyap (xml) çıktısını seri (Ör.45-75 arası) yada aralıklı (45-49-57-73 Nolu takipler) olarak alabilirsiniz.


Log
E-Katipte tüm işlem geçmişinin kaydı sizin için tutuluyor. En son yaptığınız işlemleri hatırlayarak yada siz ofiste değilken yardımcılarınızın yapmış olduğu işlemleri (tahsilat girme, takip başlatma, kayıt silme vb.) görüntüleyerek her işlemden haberdar olun.


Toplu Çıktı
E-Katip ile girmiş olduğunuz toplu icra takiplerinize ait tüm çıktılarınızı (Takip Talebi-Ödeme Emri vb.) tek butona basarak istediğiniz adetlerde yazdırabileceğiniz Toplu Yazdırma özelliğiyle zaman kazanın.


Notlar
Her takip için ayrı girebileceğiniz sınırsız not alanları… Daha önce girmiş olduğunuz Müvekkil, Günlük, Haciz ve Satış notlarınız, siz takibe geri döndüğünüzde, en son hangi aşamada kaldığınızı size hatırlatacaktır.


Satış
Satış kayıtlarınızı her icra takibiniz için ayrı olmak üzere sınırsızca girebilirsiniz. Satış kaydı sonrasında tahsil harcı oranınında olması gereken değişiklik otomatik olarak hesaplanacaktır. Girilen satış kayıtları linki kendini kırmızı renkte vurgulayacağından, kayıtlarınız gözünüzden kaçmayacaktır.


Haciz
Haciz kayıtlarınızı her icra takibiniz için ayrı olmak üzere sınırsızca girebilirsiniz. Haciz kaydı sonrasında tahsil harcı oranınında olması gereken değişiklik otomatik olarak hesaplanacaktır. Girilen haciz kayıtları linki kendini kırmızı renkte vurgulayacağından, kayıtlarınız gözünüzden kaçmayacaktır.


Dava
Taahhüdü ihlal, karşılıksız çek vb. icra davalarınızın yanında diğer Hukuk-Ceza-İş davalarınızıda kaydedebilirsiniz. Girmiş olduğunuz duruşma tarihleri otomatik olarak ajandanızda yerini alıp öncesinde sizi uyaracaktır. Dilerseniz aylık duruşmalarınızın listesini yazdırabilirsiniz.


Reddiyat
Müvekkilinizle olan para hesabınızı her defasında yeniden hesaplamak zorunda kalmayacaksınız.Girmiş olduğunuz avans ve masraf kayıtlarınız doğrultusunda alacak hesabınızın her gün güncellenmesiyle reddiyat hesabınızı günü gününe görebileceksiniz.


Tebligat
Her borçlu için ayrı olmak üzere tebligat detayı girebilirsiniz.Takip türüne göre farklı sürelerde neticelenecek olan kesinleşme ve son ödeme tarihlerinde E-Katip sizi uyaracaktır.


Tahsilat
İcra takibi sürecinde yapmış olduğunuz tahsilatları avukata, müvekkile ve icra Dairesine olmak üzere üç ayrı tahsilat seçeneğiyle sınırsızca kaydedebileceksiniz. Bunun yanında taahhüt seçeneğiyle borçluya taksit oluşturabilir veya feragat seçeneğiyle alacaktan feragat edebilirsiniz.


Faiz Türleri
E-Katip, her alacak kalemini geçerli faiz türü ve oranı (Yasal Faiz – Reeskont vb.) ile otomatik olarak hesaplarken, geçmiş yıllara ait alacaklarınız için kademeli faiz oranlarını göz önünde bulunduracaktır. Ayrıca E-Katipte her alacak için ayrı ayrı faiz uygulayabileceğiniz gibi tamamen kendi belirlediğiniz özel faiz oranlarıyla da faizlerinizi hesaplatabileceksiniz.


Otomatik Hatırlatmalar
E-Katip takiplerinizin türüne göre harç ve masraf tutarlarını o günün değerlerine göre otomatik olarak hesaplarken ileri tarihlerde takip süreci içerisinde olacak diğer işlemleri de göz önünde bulundurup oranlardaki gerekli değişikliği otomatik olarak yapacaktır.


Ajanda
Duruşmalar, görüşmeler, iş yemekleri veya doğum günleri. Merak etmeyin; E-Katip sınırsız kayıt imkanına sahip Ajanda özelliğiyle, yoğun iş programınızın arasında randevularınızı size unutturmayacak.


Destek Sistemi
Danışma, sorun bildirimleriniz ve kullanımla ilgili tüm sorularınız için Canlı Destek’ten anında yardım alabilirsiniz. Programın her sayfasından ulaşabileceğiniz Canlı Destek Birimimiz haftanın her günü sizler için iş başında.


Yetkilendirme
Ofis çalışanlarınızın program kullanma yetkilerini (takip başlatma, tahsilat girme, silme vb. ) siz belirleyin. Dilerseniz tam yetki verebilir, dilerseniz özelleştirebilirsiniz. Siz ofiste yokken yetkileri geçici olarak dondurabilir ve sonra tekrar açabilirsiniz. Her şey sizin kontrolünüzde…